Přehled institucí a služeb na Praze 3 (nejen) pro cizince – praktická mapa

SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) připravilo užitečnou mapu s přehledem veřejných institucí Prahy 3, jejichž služby mohou využívat i migranti a migrantky, ale běžně o těchto možnostech nevědí.

SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) připravilo užitečnou mapu s přehledem veřejných institucí Prahy 3, jejichž služby mohou využívat i migranti a migrantky, ale běžně o těchto možnostech nevědí.

Mapa vznikla v souvislosti s naší novou službou interkulturní práce, jenž jsme zaváděli do praxe během projektu INTEGRO – Se sousedy odjinud.

V mapě jsou znázorněny důležité instituce poskytující sociální služby či bezplatné poradenství, dále zde najdete městské úřady a jejich odbory, místní orgány státní správy i zdravotnická zařízení. Ke každé instituci jsou zde uvedeny aktuální kontaktní údaje, včetně adresy, telefonu a emailu, webové stránky či otevíracích hodin.

Organizace jsou přehledně umístěny na skládací mapě, která je k dispozici ve třech jazykových verzích – české, anglické a ruské. Skládačku do kapsy si můžete stáhnout na stránkách SIMI či vyzvednout v kanceláři SIMI. Mapy budeme distribuovat našim klientům v rámci poradenských služeb a dále pak skrze instituce uvedené na mapě či také v Informačním centru Prahy 3.

Mapa má i svou interaktivní online verzi (v uvedených jazycích) na adrese mapa.migrace.com.

Budeme rádi za šíření této mapy a její zprostředkování všem, kterým by mohla být užitečná.

Přejeme všem lepší orientaci na Praze 3!

Publikováno: 4. června 2015